Jsem Petr, těší mě.

Těší mě především to, že vás zajímá, jak udělat velký krok v životě. Jedná se o práci se stresem. 

Jsem přesvědčen, že každý se může naučit se stresem pracovat. Jen musí vědět, jak na to.

V ČEM JSEM JINÝ A CO DĚLÁM JINAK?

Asi si nyní říkáte: ,,Jéééjda, zase další kouč, zase další člověk, který chce lidi koučovat a učit.'' No svým způsobem máte pravdu. Nicméně to, co dělám já se diametrálně liší od ostatních koučů.

Nejprve si to trošku rozebereme. Nedávno se mi stala zajímavá situace. Jen tak sedím a brouzdám si po internetu. Dívám se na inspiraci ohledně stresu a osobního rozvoje na internetu. Koukal jsem jak na české, tak i anglické stránky. No a co se nestalo. Měl jsem docela dobrou náladu. Nicméně po cca hodině času, kdy jsem ,,sjížděl'' tyto stránky, jsem pomalu upadl do deprese.

Proč tomu tak je? No zkuste se sami zamyslet nad tím, kdy jste naposledy viděli nějaký motivační citát, nebo jste četli něco o osobním rozvoji. Většinou jsou tyto články a weby velice pochmurné. Někdy bych řekl, že trošku hraničí s filozofií. No, někdy je to spíše filozofie než osobní rozvoj.

Tomuto já říkám jednoznačně NE! Opravdu nejsem ten typ člověka, který se bude snažit vás ,,otevírat''. Nebudu se snažit vás dostat do hlubin vaší mysle. To ať dělají jiní. Já na to jdu jinak. 

Je mi jasné, že dnešní doba je velice rychlá a uspěchaná. Lidé nemají čas na to, aby se stávali filozofy. Proto jsem přišel s projektem, kde na rozdíl od koučů a další lidí dávám jednoduché tipy a triky, jak zatočit se stresem. Když vstoupíte do kurzu, tak rozhodně nečekejte žádnou filozofii. Čekejte tedy konkrétní návody, tipy, triky, mentální a dechové techniky. Žádná omáčka. Nic okolo. Prostě věci, které fungují mě a mým klientům.

Obecně stavím stres na 3 základních pilířích. Prvním z nich je teorie stresu. Nicmémě ne jen tak obyčejná teorie. Teorie, díky které pochopíte, jak stres funguje. Druhým pilířem jsou mentální techniky. No a třetím jsou techniky dechové. 

PROČ SI VYBRAT PRÁVĚ MĚ? ✅

  • Pomohu vám na cestě za šťastnějším životem 🍃
  • Pomohu vám odstranit příčinu stresu 🤷🏻‍♂️
  • Pomohu vám pochopit stres 👍🏻
  • Naučím vás mentální techniky na redukci stresu 🧠
  • Naučím vás dechové techniky na redukci stresu 🫁
  • Vysvětlím, proč se vám neustále nedaří zbavit stresu 🙄
  • Řeknu vám nejčastější mýty, které kolují kolem práce se stresem 😮

Naučím vás pracovat se stresem a žít tak spokojenější život...

Stres je v dnešní době všude. Je prokázáno, že spousta nemocí je způsobena díky nadměrnému stresu. Patří k nim např. kardiovaskulární, neurologické, onkologické nemoci atd...U kardiovaskulárních nemocí se stres může projevit např. zvýšeným krevním tlakem, aterosklerózou, infarktem nebo CMP (cévní mozková příhoda). 

Lidé si většinou uvědomují, že jsou ve stresu. Vědí, že jim stres znepříjemňuje život. Jenomže neví, jak s ním pracovat/bojovat. Někteří se proto často uchylují k věcem, které nejsou pro zdraví zrovna ideální (kouření, alkohol drogy). Druhá skupina hledá pomoc u různých koučů a motivačních řečníků. 

Jedním z dalších důvodů, proč lidé se nechtějí naučit se stresem pracovat, je doba. Mám na mysli dnešní dobu. Dnešní doba je velice rychlá a lidé často neví kam dřív skočit. Proto se snažím dát lidem ucelený trénink, ve kterém najdou všechny důležité informace na práci se stresem.

Já osobně jsem se setkal s větším stresem už relativně v mladém věku. Hrál jsem 10 let závodně tenis. Procestoval jsem skoro celou Evropu (Skandinávii, Estonsko, Lotyšsko, Irsko, Azorské ostrovy, Bosnu, Chorvatsko a další). Také jsem hrál turnaje ve světě (Jižní Afrika, Guadeloupe, Trinidad a Tobago). V kategorii do 14 let mým nejlepším umístěním bylo 3. místoČeské republice20. místo v Evropě. Samozřejmě toto všechno přineslo s sebou i spoustu stresu. Ať už to byly dlouhé přelety mezi jednotlivými turnaji, turbulence v letadlech, častá zpoždění letů, hádky s pracovníky na letišti (jelikož některá letiště nechtějí pouštět tenisty do letadel s tenisovými taškami - tenisté znají), otočené jasně prohrané zápasy atd...V době kdy jsem hrál, nebyl internet ještě tolik rozšířený a informace se hledaly těžko. Proto jsem spoustu technik stresových zkoušel stylem pokus-omyl. Některé techniky se ukázaly jako dobré, některé se ukázaly jako špatné. 

Trinidad
Martin Damm
Chorvatsko

Tímto projektem chci ukázat lidem, že není až tak složité zatočit se stresem. Navíc se stačí na problém podívat z jiného úhlu pohledu a říct si pár slov (OPRAVDU?, JE TO OPRAVDU TAK? STOP...více o nich v klubu) a polovina úspěchu je na světě. 

Pomáhám lidem dosáhnout pokroku v boji se stresem, tím že se na věci podívají pod jiným úhlem.

DEJTE NÁM LAJK A PŘIDEJTE SE DO FACEBOOKOVÉ SKUPINY